Macie jakiś sprawdzony sposób na dobre zdrowie?

Rozmowy na różne tematy niedotyczące pozostałych działów. Masz nam coś ciekawego do powiedzenia?
Alicja

Macie jakiś sprawdzony sposób na dobre zdrowie?

Post autor: Alicja »

Cześć! Macie może jakiś sprawdzony sposób na cieszenie się dobrym zdrowiem? Ja piję dużo ziółek (zwłaszcza w okresie od późnej jesieni do wczesnej wiosny), miód oraz okrywam się kocem orgonowym (jakby ktoś nie wiedział co to, to polecam poczytać o orgonie tutaj: https://www.koceorgonowe.pl/). Żadne choróbsko się mnie nie trzyma, czuję że mam "naładowane bateryjki" przez cały ten czas. Dodatkowo suplementuję się witaminą D, w sporych dawkach. A Wy co robicie? Podzielcie się swoimi sposobami!
dez

Re: Macie jakiś sprawdzony sposób na dobre zdrowie?

Post autor: dez »

Ja mam problem ze wzrokiem. Już w szkole średniej zaczęłam nosić okulary, jednak wydaje mi się, że nawet w nich nie widziałam odpowiednio. Obecnie mam innego okulistę, a okulary mam idealnie dobrane do mojej wady wzroku. Do okulisty i ortoptysty chodzę w salonie optycznym Oko Na Świat https://www.optykokonaswiat.pl/kontakt na Tarchominie w Warszawie. Ich oferta jest rozbudowa, mają bardzo korzystne ceny, kupiłam tam też super oprawki, no i wyrobiłam same okulary, polecam.
map

Re: Macie jakiś sprawdzony sposób na dobre zdrowie?

Post autor: map »

Ja zaczęłam się po prostu o wiele lepiej odżywiać, obecnie mam dietę z cateringu dietetycznego Kukuła Healthy Food https://kukulahealthyfood.pl/nasze-diety/optimal z Tczewa. Ich oferta jest szeroka, mają bardzo dobrej jakości diety, ja jestem teraz na optymalnej, w której mam pięć pysznych pełnowartościowych posiłków dziennie, które spełniają w pełni moje oczekiwania. Cenowo się taka dieta opłaca, można oczywiście wybrać inną, mają ich wiele do wyboru, jest także dieta indywidualna, jeżeli macie jakieś specjalne wykluczenia pokarmowe, itp.
jaem

Re: Macie jakiś sprawdzony sposób na dobre zdrowie?

Post autor: jaem »

Ja miała okropne bóle pleców, próbowałam już chyba wszystkiego i wtedy znajoma wspomniała mi o terapii w Gabinecie Terapii dla Zdrowia Motylek https://www.terapiedlazdrowia.com.pl/terapie w Bydgoszczy, na której była w zeszłym roku. Mówiła, że bardzo jej ta terapia pomogła, więc pomyślałam, że spróbuję. Do gabinetu poszłam z całą moją dotychczasową dokumentacja medyczną. Tam specjalista określił mój stan i zaproponował mi terapię techniką Bowena, na którą się zgodziłam. Wyszło super, ból zaczął ustępować, a teraz już w ogóle go nie odczuwam, polecam.
WroSS

Re: Macie jakiś sprawdzony sposób na dobre zdrowie?

Post autor: WroSS »

Ja się zgadzam z przedmówcami, że tutaj też musi wejść w granie jedzenie i to jak najzdrowsze. Zbilansowana dieta, dużo warzyw i nieprzetworzone produkty. Oczywiście niestety często brak czasu i też chęci żeby samemu robić więc też już od dawna siedzę na pudełkach. Od siebie mogę podrzucić https://fooddesign.pl. Naprawde smacznie przyrządzają no i co najważniejsze jest duża różnorodność, a z tym czasami jest problem jak się długo stosuje cateringi.
iva88

Re: Macie jakiś sprawdzony sposób na dobre zdrowie?

Post autor: iva88 »

Myślę, że dla każdego sposób jest taki sam - zdrowa dieta oraz ruch, to podstawa. Jak chodzi o mnie , to doszłam do wniosku, jakiś czas temu, że postawię na taką https://dietytreningowe.pl/bialystok/ dietę pudełkową. Nie bardzo mam czas gotować. A zdrowie jest dla mnie czymś bardzo ważnym.
ODPOWIEDZ